Tinkimättömästi töitä ajan aallonharjalla

Tavoitteenamme läpi tarinan on aina ollut tarjota laadukasta palvelua ja rahanarvoisia tuloksia. Olemme halunneet pysyä ajan aallonharjalla tekemällä tinkimättömästi töitä ja ottamalla rohkeasti uusia kanavia ja palveluita tarjontaamme.

Yrityksemme juontaa juurensa Turkuun ja vuoteen 2012, kun pitkään alalla yhdessä töitä tehneiden kaverusten ajatuksista kasvoi Pro Ratas Oy. Kokemusta alalta oli, mutta freesi tulokulma puuttui. Ensiaskeleet päätettiin ottaa somemarkkinoinnin parissa ja vauhti on sen jälkeen kiihtynyt mukavasti. Somen lisäksi kiinnostuimme liikkuvasta kuvasta, jolloin intohimosta syntyi oma videotuotanto – tuotanto, johon panostamme, ja josta olemme ylpeitä. Tuoteperheemme on kasvanut vuosien mittaan yhä laajemmaksi, ja kattaa nykypäivänä laajalti digimarkkinoinnin eri kanavat ja ratkaisut aina kotisivuista mainontaan ja verkkokaupoista analytiikkaan.

Lokakuusta 2017 lähtien olemme kirjoittaneet tarinaamme yhdessä Kalevan kanssa, kun meistä tuli osa Kaleva Mediaa. Lue lisää Kaleva Mediasta tästä!

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelumme on avoinna arkisin klo 10-14.

Myynti

Turku

Evgeny Vinokurov

Evgeny Vinokurov

myynti
045 356 1104
evgeny.vinokurov@proratas.fi

Jari Perälä

Jari Perälä

myynti
040 073 6003
jari.perala@proratas.fi

Jarkko Heleä

Jarkko Heleä

myynti
0400 726 119
jarkko.helea@proratas.fi

Juho Sorvari

Juho Sorvari

myynti
040 170 8709
juho.sorvari@proratas.fi

Kristian Saviola

Kristian Saviola

myynti
0400 371 040
kristian.saviola@proratas.fi

Mikko Mäkiaho

Mikko Mäkiaho

myynti
0400 411 863
mikko.makiaho@proratas.fi

Pekka Vanhatalo

Pekka Vanhatalo

myyntiryhmän vetäjä
0400 138 018
pekka.vanhatalo@proratas.fi

Taina Laaksonen

Taina Laaksonen

myyntiryhmän vetäjä
040 673 7550
taina.laaksonen@proratas.fi

Vesa Palomäki

Vesa Palomäki

myynti
0400 152 040
vesa.palomaki@proratas.fi

Helsinki

Henna Kupari

Henna Kupari

myyntiryhmän vetäjä
040 135 4306
henna.kupari@proratas.fi

Anna Airas

myynti
041 730 3137
anna.airas@proratas.fi

Antti Korhonen

myynti
041 730 3150
antti.korhonen@proratas.fi

Henri Leijamaa

Henri Leijamaa

myynti
044 364 3338
henri.leijamaa@proratas.fi

MInna Henriksson

Minna Henriksson

myynti
040 657 6775
minna.henriksson@proratas.fi

Pasi Kangas

Pasi Kangas

myynti
041 730 1749
pasi.kangas@proratas.fi

Santtu Sorri

Santtu Sorri

myyntijohtaja
040 869 1830
santtu.sorri@proratas.fi

Seinäjoki

Janne Oksa

Janne Oksa

myyntiryhmänvetäjä
0400 521 195
janne.oksa@proratas.fi

Essi Kallio

myynti
044 744 1985
essi.kallio@proratas.fi

Marianne Penttilä

myynti
044 727 7240
marianne.penttila@proratas.fi

Tuotanto

Google- ja some-mainonta

Tiia Hiljanen

Tiia Hiljanen

tiiminvetäjä
040 676 1740
tiia.hiljanen@proratas.fi

Anu Kuikka

Anu Kuikka

Google-tiimi
040 660 1580
anu.kuikka@proratas.fi

Heidi Kuisma

Heidi Kuisma

Google-tiimi
044 772 1043
heidi.kuisma@proratas.fi

Marju Aavikko

Marju Aavikko

Google-tiimi
044 278 0049
marju.aavikko@proratas.fi

Erkki Katre

Erkki Katre

Sometiimi
040 656 2906
erkki.katre@proratas.fi

Stefan Söderholm

Stefan Söderholm

Sometiimi
040 768 6814
stefan.soderholm@proratas.fi

Teemu Passoja

Teemu Passoja

Sometiimi
040 553 0407
teemu.passoja@proratas.fi

Videotuotanto

Rami Kallio

Rami Kallio

Videotuotanto
040 684 0421
rami.kallio@proratas.fi

Johanna Viren

Johanna Virén

Videotuotanto
johanna.viren@proratas.fi

Niko Kotiranta

Niko Kotiranta

Videotuotanto
040 661 6936
niko.kotiranta@proratas.fi

Petri Vilen

Petri Vilén

Videotuotanto
044 756 5537
petri.vilen@proratas.fi

Sara Nieminen

Sara Nieminen

Videotuotanto
040 516 7645
sara.nieminen@proratas.fi

Marjut Vuorikoski

Marjut Vuorikoski

Videotuotanto
040 714 6242
marjut.vuorikoski@proratas.fi

Kotisivutuotanto

Katy Tuupanen

Kotisivutuotanto
0400 724 860
katy.tuupanen@proratas.fi

Riina Humalajoki

Riina Humalajoki

Projektipäällikkö, Kotisivutuotanto
041 730 1954
riina.humalajoki@proratas.fi

Johto ja tukitoiminnot

Karoliina haikonen

Digi- ja sisältömarkkinointipalveluiden johtaja
044 345 5554
karoliina.haikonen@kalevamedia.fi

Santtu Sorri

Santtu Sorri

myyntijohtaja
040 869 1830
santtu.sorri@proratas.fi

Janne Oksa

Janne Oksa

myynnin kehityspäällikkö
0400 521 195
janne.oksa@proratas.fi

Laura Kalliokoski

Laura Kalliokoski

IT-tuki / myynnin assistentti
040 482 4321
laura.kalliokoski@proratas.fi