Mobiilivalikko

Me

Tinkimättömästi töitä ajan aallonharjalla

 

 

 

Tavoitteenamme läpi tarinan on aina ollut tarjota laadukasta palvelua ja rahan arvoisia tuloksia. Olemme halunneet pysyä ajan aallonharjalla tekemällä tinkimättömästi töitä ja ottamalla rohkeasti uusia kanavia ja palveluita tarjontaamme.

 

Yrityksemme juontaa juurensa Turkuun ja vuoteen 2012, kun pitkään alalla yhdessä töitä tehneiden kaverusten ajatuksista kasvoi Pro Ratas Oy. Kokemusta alalta oli, mutta freesi tulokulma puuttui. Ensiaskeleet päätettiin ottaa somemarkkinoinnin parissa ja vauhti on sen jälkeen kiihtynyt mukavasti. Somen lisäksi kiinnostuimme liikkuvasta kuvasta, jolloin intohimosta syntyi oma videotuotanto - tuotanto, johon panostamme, ja josta olemme ylpeitä. Tuoteperheemme on kasvanut vuosien mittaan yhä laajemmaksi, ja kattaa nykypäivänä laajalti digimarkkinoinnin eri kanavat ja ratkaisut.

 

Lokakuusta 2017 lähtien olemme kirjoittaneet tarinaamme yhdessä Kalevan kanssa, kun meistä tuli osa Kaleva-konsernia. Lue lisää Kaleva-konsernista tästä!

 

 


 

Tutustu meihin!

 

Antti Hietaranta

Avainasiakaspäällikkö

040 660 1014

antti.hietaranta@proratas.fi

Anu Kuikka

Digital Marketing Specialist

040 660 1580

anu.kuikka@proratas.fi

Ari-Jussi Salminen

Asiakasvastaava

0400 978 017

ari-jussi.salminen@proratas.fi

Artturi Rostén

Videotuotanto / Kuvaaja ja leikkaaja

artturi.rosten@proratas.fi

Erkki Katre

Digital Marketing Assistant

040 585 2261

erkki.katre@proratas.fi

Evgeny Vinokurov

Asiakasvastaava / Venäjän markkinointi

045 356 1104

evgeny.vinokurov@proratas.fi

Heidi Kuisma

Digital Marketing Specialist

044 722 1043

heidi.kuisma@proratas.fi

Henna Kupari

Avainasiakaspäällikkö

040 135 4306

henna.kupari@proratas.fi

Henri Leijamaa

Avainasiakaspäällikkö

044 364 3338

henri.leijamaa@proratas.fi

Iiro Tarkki

Avainasiakaspäällikkö

044 744 1985

iiro.tarkki@proratas.fi

Janne Oksa

Myyntipäällikkö

040 682 3081

janne.oksa@proratas.fi

Jari Perälä

Asiakasvastaava

0400 736 003

jari.perala@proratas.fi

Jarkko Heleä

Avainasiakaspäällikkö

0400 726 119

jarkko.helea@proratas.fi

Johanna Viren

Videotuotanto / Leikkaaja

johanna.viren@proratas.fi

Jonas Palkén

Projektijohtaja

0400 276 130

jonas.palken@proratas.fi

Juha Ulvila

Asiakasvastaava

0400 167 614

juha.ulvila@proratas.fi

Juho Sorvari

Asiakasvastaava

040 170 8709

juho.sorvari@proratas.fi

Jussi Ekberg

Avainasiakaspäällikkö

040 671 4032

jussi.ekberg@proratas.fi

Karoliina Virkalahti

Asiakasvastaava

040 545 1838

karoliina.virkalahti@proratas.fi

Kristian Saviola

Asiakasvastaava

0400 371 040

kristian.saviola@proratas.fi

Laura Kalliokoski

IT-tuki / Myynnin assistentti / Tietoturvavastaava

040 482 4321

laura.kalliokoski@proratas.fi

Marju Aavikko

Digital Marketing Planner

044 278 0049

marju.aavikko@proratas.fi

Marjut Vuorikoski

Digital Marketing Planner / Laskutus

040 714 6242

marjut.vuorikoski@proratas.fi

Marko Rouvali

Avainasiakaspäällikkö

040 665 1687

marko.rouvali@proratas.fi

Mika Ahlqvist

Toimitusjohtaja

040 823 3146

mika.ahlqvist@proratas.fi

Mikko Mäkiaho

Asiakasvastaava

0400 411 863

mikko.makiaho@proratas.fi

Mikko Peltotupa

Videotuotanto / Leikkaaja

Mikko Vatanen

Asiakasvastaava

045 800 2203

mikko.vatanen@proratas.fi

Minna Henriksson

Avainasiakaspäällikkö

040 657 6775

minna.henriksson@proratas.fi

Niko Kotiranta

Videotuotanto / Leikkaaja ja kuvaaja

040 661 6936

niko.kotiranta@proratas.fi

Pauliina Tienpää

Markkinointistrategisti

0400 527 042

pauliina.tienpaa@proratas.fi

Pekka Vanhatalo

Avainasiakaspäällikkö

0400 138 018

pekka.vanhatalo@proratas.fi

Petri Vilén

Videotuotanto / Kuvaaja ja leikkaaja

040 7447 335

petri.vilen@proratas.fi

Rami Kallio

Tuotantokoordinaattori / Tuottaja

rami.kallio@proratas.fi

Samuli Soini

Digital Marketing Assistant

040 6748 780

samuli.soini@proratas.fi

Santtu Saharinen

Digital Marketing Assistant

0400 552 204

santtu.saharinen@proratas.fi

Santtu Sorri

Myyntiryhmäpäällikkö

040 869 1830

santtu.sorri@proratas.fi

Stefan Söderholm

Digital Marketing Planner / Laskutus

040 768 6814

stefan.soderholm@proratas.fi

Taina Laaksonen

Asiakasvastaava

040 673 7550

taina.laaksonen@proratas.fi

Teemu Passoja

Digital Marketing Planner

040 553 0407

teemu.passoja@proratas.fi

Tiia Hiljanen

Senior Digital Marketing Specialist

040 676 1740

tiia.hiljanen@proratas.fi

Tiia Palkén

Back Office Director

0400 528 330

tiia.palken@proratas.fi

Toni Kyllönen

Myynnin kehitysjohtaja

040 669 2525

toni.kyllonen@proratas.fi

Tuomas Ilmolahti

Asiakasvastaava

040 687 5336

tuomas.ilmolahti@proratas.fi

Vesa Palomäki

Asiakasvastaava

0400 152 040

vesa.palomaki@proratas.fi

Ville Andersson

Avainasiakaspäällikkö

040 665 0852

ville.andersson@proratas.fi
Pro Ratas kartta