Mobiilivalikko

Me

Tinkimättömästi töitä ajan aallonharjalla

 

 

 

Tavoitteenamme läpi tarinan on aina ollut tarjota laadukasta palvelua ja rahan arvoisia tuloksia. Olemme halunneet pysyä ajan aallonharjalla tekemällä tinkimättömästi töitä ja ottamalla rohkeasti uusia kanavia ja palveluita tarjontaamme.

 

Yrityksemme juontaa juurensa Turkuun ja vuoteen 2012, kun pitkään alalla yhdessä töitä tehneiden kaverusten ajatuksista kasvoi Pro Ratas Oy. Kokemusta alalta oli, mutta freesi tulokulma puuttui. Ensiaskeleet päätettiin ottaa somemarkkinoinnin parissa ja vauhti on sen jälkeen kiihtynyt mukavasti. Somen lisäksi kiinnostuimme liikkuvasta kuvasta, jolloin intohimosta syntyi oma videotuotanto - tuotanto, johon panostamme, ja josta olemme ylpeitä. Tuoteperheemme on kasvanut vuosien mittaan yhä laajemmaksi, ja kattaa nykypäivänä laajalti digimarkkinoinnin eri kanavat ja ratkaisut.

 

Lokakuusta 2017 lähtien olemme kirjoittaneet tarinaamme yhdessä Kalevan kanssa, kun meistä tuli osa Kaleva-konsernia. Lue lisää Kaleva-konsernista tästä!

 

 


 

Tutustu meihin!

 

Anu Kuikka

Mainostuotanto / Googletiimi

040 660 1580

anu.kuikka@proratas.fi

Artturi Rostén

Videotuotanto

artturi.rosten@proratas.fi

Erkki Katre

Mainostuotanto / Facebooktiimi

040 585 2261

erkki.katre@proratas.fi

Evgeny Vinokurov

Myynti / Venäjän markkinointi

045 356 1104

evgeny.vinokurov@proratas.fi

Heidi Kuisma

Mainostuotanto / Googletiimi

044 772 1043

heidi.kuisma@proratas.fi

Henna Kupari

Myynti / Helsinki

040 135 4306

henna.kupari@proratas.fi

Henri Leijamaa

Myynti / Helsinki

044 364 3338

henri.leijamaa@proratas.fi

Iiro Tarkki

Myynti / Turku

044 744 1985

iiro.tarkki@proratas.fi

Janne Oksa

Myynti / Myyntiryhmänvetäjä

0400 521 195

janne.oksa@proratas.fi

Jari Perälä

Myynti / Turku

0400 736 003

jari.perala@proratas.fi

Jarkko Heleä

Myynti / Turku

0400 726 119

jarkko.helea@proratas.fi

Johanna Viren

Videotuotanto

johanna.viren@proratas.fi

Jonas Palkén

Myynti / Projektijohtaja

0400 276 130

jonas.palken@proratas.fi

Juha Ulvila

Myynti / Seinäjoki

0400 167 614

juha.ulvila@proratas.fi

Juho Sorvari

Myynti / Turku

040 170 8709

juho.sorvari@proratas.fi

Jussi Ekberg

Myynti / Helsinki

040 671 4032

jussi.ekberg@proratas.fi

Jyrki Paananen

Myynti / Oulu

040 868 7397

jyrki.paananen@proratas.fi

Katy Tuupanen

Kotisivutuotanto

050 599 3356

katy.tuupanen@proratas.fi

Karoliina Virkalahti

Myynti / Turku

040 545 1838

karoliina.virkalahti@proratas.fi

Kristian Saviola

Myynti / Turku

0400 371 040

kristian.saviola@proratas.fi

Laura Kalliokoski

IT-tuki / Myynnin assistentti / Tietoturvavastaava

040 482 4321

laura.kalliokoski@proratas.fi

Maarit Alakiuttu

Myynti / Oulu

044 740 8899

maarit.alakiuttu@proratas.fi

Marju Aavikko

Mainostuotanto / Graafinen suunnittelija

044 278 0049

marju.aavikko@proratas.fi

Marjut Vuorikoski

Mainostuotanto / Laskutus

040 714 6242

marjut.vuorikoski@proratas.fi

Marko Rouvali

Myynti / Turku

040 665 1687

marko.rouvali@proratas.fi

Mika Ahlqvist

Toimitusjohtaja

040 823 3146

mika.ahlqvist@proratas.fi

Mikko Mäkiaho

Myynti / Videotuotanto

0400 411 863

mikko.makiaho@proratas.fi

Mikko Peltotupa

Videotuotanto

Mikko Vatanen

Myynti / Seinäjoki

045 800 2203

mikko.vatanen@proratas.fi

Minna Henriksson

Myynti / Helsinki

040 657 6775

minna.henriksson@proratas.fi

Niko Kotiranta

Videotuotanto

040 661 6936

niko.kotiranta@proratas.fi

Pauliina Tienpää

Markkinointistrategisti

0400 527 042

pauliina.tienpaa@proratas.fi

Pekka Vanhatalo

Myynti / Helsinki

0400 138 018

pekka.vanhatalo@proratas.fi

Petri Vilén

Videotuotanto

044 756 5537

petri.vilen@proratas.fi

Rami Kallio

Tiiminvetäjä / Videotuotanto

040 684 0421

rami.kallio@proratas.fi

Samuli Soini

Mainostuotanto / Facebooktiimi

040 674 8780

samuli.soini@proratas.fi

Santtu Saharinen

Mainostuotanto / Facebooktiimi

0400 552 204

santtu.saharinen@proratas.fi

Santtu Sorri

Myynti / Myyntiryhmänvetäjä

040 869 1830

santtu.sorri@proratas.fi

Sara Nieminen

Videotuotanto

040 516 7645

sara.nieminen@proratas.fi

Sophia Sironen

Myynti / Helsinki

044 767 9698

sophia.sironen@proratas.fi

Stefan Söderholm

Mainostuotanto / Laskutus

040 768 6814

stefan.soderholm@proratas.fi

Taina Laaksonen

Myynti / Turku

040 673 7550

taina.laaksonen@proratas.fi

Teemu Passoja

Mainostuotanto / Facebooktiimi

040 553 0407

teemu.passoja@proratas.fi

Tiia Hiljanen

Tiiminvetäjä / Googletiimi

040 676 1740

tiia.hiljanen@proratas.fi

Tiia Palkén

Mainostuotannon takapiru

0400 528 330

tiia.palken@proratas.fi

Toni Kyllönen

Myynnin kehitysjohtaja / Oulu

040 669 2525

toni.kyllonen@proratas.fi

Tuomas Ilmolahti

Myynti / Turku

040 687 5336

tuomas.ilmolahti@proratas.fi

Vesa Palomäki

Myynti / Turku

0400 152 040

vesa.palomaki@proratas.fi

Ville Andersson

Myynti / Turku

040 665 0852

ville.andersson@proratas.fi
Pro Ratas kartta
Ota yhteyttä