Tinkimättömästi töitä ajan aallonharjalla

Tavoitteenamme läpi tarinan on aina ollut tarjota laadukasta palvelua ja rahanarvoisia tuloksia. Olemme halunneet pysyä ajan aallonharjalla tekemällä tinkimättömästi töitä ja ottamalla rohkeasti uusia kanavia ja palveluita tarjontaamme.

Yrityksemme juontaa juurensa Turkuun ja vuoteen 2012, kun pitkään alalla yhdessä töitä tehneiden kaverusten ajatuksista kasvoi Pro Ratas Oy. Kokemusta alalta oli, mutta freesi tulokulma puuttui. Ensiaskeleet päätettiin ottaa somemarkkinoinnin parissa ja vauhti on sen jälkeen kiihtynyt mukavasti. Somen lisäksi kiinnostuimme liikkuvasta kuvasta, jolloin intohimosta syntyi oma videotuotanto – tuotanto, johon panostamme, ja josta olemme ylpeitä. Tuoteperheemme on kasvanut vuosien mittaan yhä laajemmaksi, ja kattaa nykypäivänä laajalti digimarkkinoinnin eri kanavat ja ratkaisut aina kotisivuista mainontaan ja verkkokaupoista analytiikkaan.

Lokakuusta 2017 lähtien olemme kirjoittaneet tarinaamme yhdessä Kalevan kanssa, kun meistä tuli osa Kaleva Mediaa. Lue lisää Kaleva Mediasta tästä!

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelumme on avoinna arkisin klo 9–15.

Myynti

Turku

Evgeny Vinokurov

Evgeny Vinokurov

Myynti / Venäjän markkinointi
045 356 1104
evgeny.vinokurov@proratas.fi

Jari Perälä

Jari Perälä

Myynti
040 073 6003
jari.perala@proratas.fi

Jarkko Heleä

Jarkko Heleä

Myynti
0400 726 119
jarkko.helea@proratas.fi

Juho Sorvari

Juho Sorvari

Myynti
040 170 8709
juho.sorvari@proratas.fi

Katri Kulmala

Myynti
044 714 2446
katri.kulmala@proratas.fi

Kristian Saviola

Kristian Saviola

myyntiryhmän vetäjä
0400 371 040
kristian.saviola@proratas.fi

Laura Karjalainen

Myynti
044 750 9406
laura.karjalainen@proratas.fi

Marko Rouvali

Marko Rouvali

Myynti
040 665 1687
marko.rouvali@proratas.fi

Mikko Mäkiaho

Mikko Mäkiaho

Myynti / Videotuotanto
0400 411 863
mikko.makiaho@proratas.fi

Sebastian Borg

Myynti
044 741 8141
sebastian.borg@proratas.fi

Taina Laaksonen

Taina Laaksonen

myyntiryhmän vetäjä
040 673 7550
taina.laaksonen@proratas.fi

Vesa Palomäki

Vesa Palomäki

Myynti
0400 152 040
vesa.palomaki@proratas.fi

Helsinki

Henna Kupari

Henna Kupari

Myynti
040 135 4306
henna.kupari@proratas.fi

Henri Leijamaa

Henri Leijamaa

Myynti
044 364 3338
henri.leijamaa@proratas.fi

Joonas Salmi

Myynti
041 730 1750
joonas.salmi@proratas.fi

Marcus Argillander

Myynti
041 730 1739
marcus.argillander@proratas.fi

MInna Henriksson

Minna Henriksson

Myynti
040 657 6775
minna.henriksson@proratas.fi

Pasi Kangas

Myynti
041 730 1749
pasi.kangas@proratas.fi

Pekka Vanhatalo

Pekka Vanhatalo

myyntiryhmän vetäjä
0400 138 018
pekka.vanhatalo@proratas.fi

Santtu Sorri

Santtu Sorri

aluemyyntipäällikkö
040 869 1830
santtu.sorri@proratas.fi

Seinäjoki

Anuriikka Põldmaa

Myynti
044 774 1770
anuriikka.poldmaa@proratas.fi

Essi Kallio

Myynti
044 744 1985
essi.kallio@proratas.fi

Marianne Penttilä

Myynti
044 727 7240
marianne.penttila@proratas.fi

Tuotanto

Some-mainonta

Marjut Vuorikoski

Marjut Vuorikoski

tuotannon päällikkö / Some-tiimi
040 714 6242
marjut.vuorikoski@proratas.fi

Erkki Katre

Erkki Katre

Some-tiimi
040 656 2906
erkki.katre@proratas.fi

Stefan Söderholm

Stefan Söderholm

Some-tiimi
040 768 6814
stefan.soderholm@proratas.fi

Teemu Passoja

Teemu Passoja

Some-tiimi
040 553 0407
teemu.passoja@proratas.fi

Google-mainonta

Tiia Hiljanen

Tiia Hiljanen

tiiminvetäjä / Google-tiimi
040 676 1740
tiia.hiljanen@proratas.fi

Anu Kuikka

Anu Kuikka

Google-tiimi
040 660 1580
anu.kuikka@proratas.fi

Heidi Kuisma

Heidi Kuisma

Google-tiimi
044 772 1043
heidi.kuisma@proratas.fi

Marju Aavikko

Marju Aavikko

Google-tiimi
044 278 0049
marju.aavikko@proratas.fi

Videotuotanto

Rami Kallio

Rami Kallio

tiiminvetäjä / Videotuotanto
040 684 0421
rami.kallio@proratas.fi

Artturi Rosten

Artturi Rostén

Videotuotanto
artturi.rosten@proratas.fi

Johanna Viren

Johanna Virén

Videotuotanto
johanna.viren@proratas.fi

Niko Kotiranta

Niko Kotiranta

Videotuotanto
040 661 6936
niko.kotiranta@proratas.fi

Petri Vilen

Petri Vilén

Videotuotanto
044 756 5537
petri.vilen@proratas.fi

Sara Nieminen

Sara Nieminen

Videotuotanto
040 516 7645
sara.nieminen@proratas.fi

Kotisivutuotanto

Katy Tuupanen

tiiminvetäjä / Kotisivutuotanto
050 599 3356
katy.tuupanen@proratas.fi

Auli Falkenstam

Auli Falkenstam

Kotisivutuotanto
044 781 8734
auli.falkenstam@proratas.fi

Taustatiimi

Mika Ahlqvist

Mika Ahlqvist

toimitusjohtaja
040 823 3146
mika.ahlqvist@proratas.fi

Janne Oksa

Janne Oksa

myynnin kehityspäällikkö
0400 521 195
janne.oksa@proratas.fi

Pauliina Tienpää

Pauliina Tienpää

markkinointistrategisti
0400 527 042
pauliina.tienpaa@proratas.fi

Laura Kalliokoski

Laura Kalliokoski

IT-tuki / Myynnin assistentti
040 482 4321
laura.kalliokoski@proratas.fi